Alberto Sego Parfüm

Giorgio Armani Acqua di Gio & Acqua di Gio Essenza Karşılaştırıyoruz.

Giorgio Armani Acqua di Giò modeli için konuşmak gerekirse 20 yılın üzerine bile kaç yıl geçti. Bu haftanın derlemesi için modeli kullandığımda, Acqua di Giò'nun -olgunlaşmadığı- ve biraz -basit- kaldığını onca yıla istinaden 
söyleyebilirim. Acqua di Giò kullanıcısı için mükemmel bir yaş grubu olduğunu hissetmeye başladım (17 yaş aralığı). Mutlulukla -ve emin adımlarla- her türlü taze narenciye / çiçekli parfümler kullansamda, Acqua di Giò çok ergen ve bu yüzden belirli bir yaşa erişince kullanmanın pek rahat olmayacağını düşündüğüm bir model.

Acqua di Giò 1996 yılında piyasaya çıktı. Parfüm neroli ile harmanlanmış keskin narenciye aromaları ile başlar. Açılış sıcak bir havaya sahiptir; Soğuk bir parfüm olduğu söylenemez. Sonraki -su- notası: biraz çiçekli, biraz da calone içeriyor. Bazı eski malzemeler listesinde siklamen'in Acqua di Giò modelinde olduğunu ve kesinlikle temiz / berrak siklamenin, etli ve yoğun -persimmon- (cennet elması) içeriğinin olduğunu belirtebilirim. Acqua di Giò'nun tabanı çok iyi harmanlanmış ve buna rağmen hiçbir nota belirgin halde değildir. Hoş, taze aroma birikimi vardır: belirsizce odunsu, belirsizce çiçekli. Bunu, her iki seksi ve etkileyici içerikler için de mükemmel bir genç kolonyası olarak sınıflandırdım.

Cilde ilk uygulandığında Acqua di Giò güçlü bir tezgâhtarlığa sahip. Ama kısa bir süre sonra parfüm hızla sönük kalıyor (makul kalıcı gücü var diyelim). Acqua di Giò, bana Issey Miyake L'Eau d'Issey Pour Homme'i (1994 ve 1990'larda herhangi bir sayıda üretilmiş zengin erkeğin parfümü diye lans edilmiştir)  hatırlatıyor. Acqua di Giò, bir mağaza kokusu, tanıdık ve hoş desek kısaca özetlemiş oluruz. Uzatmaya hiç gerek yok.

 Hiç şüphesiz, Acqua di Giò'nun şaşırtıcı ticari başarısından yararlanmayı umut eden Giorgio Armani, 2012'de Acqua di Giò Essenza adlı yeni bir sürümünü piyasaya sürdü.

Acqua di Giò Essenza ilk uygulandığında, "daha akıllı" olmamasına rağmen (daha önce ne demek istediğimi biliyorsanız) selefinden daha karmaşık. Acqua di Giò Essenza narenciye kokulu terebentin (ki sevdiğim gibi) kokuyor.  Deniz elementi, Acqua di Giò Essenza'da düzenli Acqua di Giò'dan daha sağlamdır.  Acqua di Giò'dan daha pahalı olmasına rağmen Acqua di Giò Essenza, açılışları sona erdikten sonra daha sıradan kokuyor (ve hızlıca soluyor). Acqua di Giò Essenza ciltte Acqua di Giò'den daha uzun süre dayanır. Bütün gün (derimde yağlı / parlak bir iz ve koku bıraktığını fark ediyorum).
Genel olarak, Acqua di Giò Essenza tahmin edilebilir, her zamanki gibi erkeklerin kokusudur. Tüm ana akım erkek kokularının donuk ve benzer kokusu olmalı mı? Ki malesef öyle görünüyor!

Sanırım çoğu parfüm uzmanı, Acqua di Giò formüllerini biraz tarihli ve donuk bulacaktır. 

Acqua di Giò, yeşil mandalina, bergamot, yasemin, neroli, biberiye, deniz notaları, hurma, beyaz misk, sedir, paçuli, kaya gülü notalarını barındırmaktadır.

Acqua di Giò Essenza (parfümeri Alberto Morillas) bergamot, greyfrut, cascalone, paradisone, yasemin, adaçayı, fesleğen, sedir, vetiver, biber, paçuli, ambergris / ambrox notlarına sahiptir.

Türkiye'de parfüm analizi denince akla gelen ilk web adresi olmaktan gurur duyuyoruz! Türkiye'de parfümün online adresi, onlarca kategoride bulunan ürün bilgilerini milyonlarca ziyaretçiye ulaştırılıyor. İstediğiniz markayı sitemizde bulabilir ve markaya ait olan tüm ürünleri ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Hatta kokuların kalıcılık, farkedilirlik, kullanım şekilleri ve bir çok detayı ile ilgili oylama yapabilir, sizlerde yeni gelecek olan ziyaretçilerimize yorumlarınız ile bilgi sunabilir, bunları tüm dünya ile paylaşabilirsiniz. Parfüm alışverişi, en çok hassasiyet isteyen ve sağlık konusunda duyarlı olmamız gereken bir ürün. Sitemize hiç bir sahte kokunun ve markanın tanıtımı yapılmaz. Bu ürünler ile ilgili hiç bir analiz verisi sunulmaz ve içerik eklenmez. Sitemize ister form doldurarak üye olabilir, isterseniz facebook ve twitter hesabınız ile hemen giriş yapabilirsiniz. Rahatsız edilmemek adına kendinize yeni bir kullanıcı adı belirleyebilirsiniz. Her aylık düzenlenmekte olan en iyiler kategorisinden bilgi alabilirsiniz. Bu kategorilerde parfümler her ay editörlerimiz tarafından seçilmiş en iyi 4 parfüm seçilmekte ve bunlar ile ilgili yorumlar yapılmakta, çeşitli bilgiler sunulmaktadır. Makaleler ve haberler kısmında sitemiz ile ilgili gelişen yenilikler ve diğer parfüm bilgilerine ulaşabilirsiniz. Soru sormak veya teknik destek almak isterseniz alt kısımda bulunan menüde iletişim kısmından bizlere ulaşabilirsiniz. Parfümlerin fiyatı, fiyatları, yorum ve yorumları, nasıl oldukları ile ilgili ve kullananlar hakkında yaptığınız arama formları ile ilgili en detaylı bilgileri sitemizde bulabilirsiniz. İlerleyen zamanlarda parfümlerin ülke için fiyat analizleri ve özel fiyatları hakkında da bilgiler sunulacaktır.